Mucofalk 3,25 g apelsinų skonio granulės geriamajam tirpalui

Mucofalk 3,25 g apelsinų skonio granulės geriamajam tirpalui. Viename paketėlyje (5 g granulių) yra 3,25 g Plantago ovata Forssk. (P. ispaghula Roxb.), seminis tegumentum (kiaušininių gysločių sėklų luobelių). Kartono dėžutė, kurioje yra 20 paketėlių. Kiekviename paketėlyje yra po 5 g granulių.

Nereceptinis vaistinis preparatas.

Detalesnę informaciją galite rasti VVKT vaistų paieškos puslapyje: http://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/medications.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

Lėtinio vidurių užkietėjimo gydymas.

Būklė po operacijos tiesiosios žarnos srityje, išangės įplyšimas, hemorojus ar kitos ligos, kurių metu pageidaujamas lengvesnis tuštinimasis minkštomis išmatomis.

Būklės kai organizmui reikia daugiau skaidulų (pvz:. vidurių užkietėjimas vyraujantis esant dirgliosios žarnos sindromui,  hipercholesterolemijos gydymas dieta). Vaistas tinka kaip pagalbinė priemonė.

Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų vaikai

Nuolatinis (lėtinis) vidurių užkietėjimas ir būklės, kurių metu pageidaujamas lengvesnis tuštinimasis minkštomis išmatomis (pvz:. išangės gleivinės įplyšos, hemorojus):

įprasta dozė suaugusiesiems ir vyresniems negu 12 metų vaikams yra 1 paketėlis Mucofalk granulių  2-3 kartus per parą, gerti išmaišius gausiame (ne mažiau kaip 150 ml) skysčio kiekyje.

Būklės (pvz:. viduriavimas, dirgliosios žarnos sindromas ar hipercholesterolemija) kai organizmui reikia daugiau skaidulų:

įprasta dozė suaugusiesiems ir vyresniems negu 12 metų vaikams yra 1 paketėlis Mucofalk granulių 2-6 kartus per parą, gerti išmaišius gausiame (ne mažiau kaip 150 ml) skysčio kiekyje.

Jei Mucofalk vartojamas nežymiai ar vidutiniškai padidėjusiam cholesterolio kiekiui mažinti rekomenduojama jo gerti tarp valgių.

Pastabos

Mucofalk reikia vartoti kartu su pakankamu kiekiu (ne mažiau kaip 150 ml) skysčio (vandens, sulčių).  Granules reikia išmaišyti ir nedelsiant išgerti. Po to rekomenduojama išgerti dar skysčių. 

Mucofalk reikėtų nevartoti gulint arba prieš einant miegoti.

Jei Mucofalk vartojama kartu su kitais vaistiniais preparatais, tarp Mucofalk ir kitų vaistinių preparatų vartojimo reikia daryti 30 - 60 min. pertrauką.

Jei per 3 dienas po vaisto vartojimo vidurių užkietėjimas nepalengvėjo reikia pasitarti su gydytoju. 

Jaunesni kaip 12 metų vaikai

Mucofalk vartojimo jaunesniems negu 12 metų vaikams patirtis yra nepakankama, todėl šio medikamento jie neturėtų vartoti. 

  • Padidėjęs jautrumas kiaušininiams gysločiams (Plantago psyllium) arba bet kuriai pagalbinei vaistinio preparato medžiagai.
  • Bet kokie netikėtai atsiradę žarnyno veiklos pokyčiai, trunkantys ilgiau negu 2 savaites.
  • Nenustatytas kraujavimas iš tiesiosios žarnos.
  • Po vidurių laisvinamųjų vaistų vartojimo, jei pacientas nepasituštino.
  • Rijimo sutrikimas ar raugėjimas.
  • Stemplės, įskrandžio ar kitų virškinimo trakto dalių susiaurėjimas.
  • Gresiant ar esant žarnų nepraeinamumui arba esant didelės gaubtinės žarnos sindromui.
  • Sergant blogai kontroliuojamu cukriniu diabetu.

Jei gydytojas nenurodė kitaip, Mucofalk neturėtų būti vartojamas kai yra išmatų akmenų arba atsiranda pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas ar kitokių neaiškių vidurių simptomų. Šie simptomai gali būti gresiančio ar jau atsiradusio žarnų praeinamumo sutrikimo požymiai.

Jei Mucofalk vartojama nuolatiniam vidurių užkietėjimui gydyti ir atsiranda pilvo skausmai, pakinta žarnyno veikla, reikia nutraukti Mucofalk vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

Mucofalk visada būtina vartoti tik kartu su pakankamu kiekiu skysčio, pvz., vieną paketėlį (5 g) granulių kartu su 1 stikline (150 ml) vandens.

Bandant nuryti sausų granulių, gali pasunkėti rijimas ar kilti dusulys.

Jei ligonis, vartojantis Mucofalk kartu yra gydomas skydliaukės hormonais, gali reikėti koreguoti šių vaistų dozę.

Mucofalk sudėtyje yra sacharozės.

Sacharozės turi nevartoti pacientai, kuriems yra paveldimas fruktozės netoleravimas, nepakankamos gliukozės-galaktozės absorbcijos sindromas ar įgimtas sacharozės-izomaltazės trūkumas.

Vienkartinėje Mucofalk dozėje (5 g) yra 0,5 g sacharozės (cukraus), kurios energinė vertė yra 3,07 kcal, arba12,86 kJ (atitinka 0,064 vieneto pakeičiamųjų angliavandenių).

Pacientams, kurie savo dietoje riboja natrio (druskos) kiekį, reikia atsižvelgti, kad vienkartinėje Mucofalk dozėje (5 g) yra 3,9 mmol (90 mg) natrio.

Pakuotės lapelyje Mucofalk rekomenduojama vartoti taip:

Mucofalk visada būtina vartoti tik kartu su pakankamu kiekiu skysčio, t.y. vieną paketėlį  granulių kartu su stikline ( ne mažiau kaip 150 ml) vandens, vaisių sulčių ar panašių skysčių, priešingu atveju brinkdamas preparatas gali sukelti gerklės ir stemplės poslinkį bei vėliau troškulį. Jei vartojama per mažai skysčių,gali užkietėti viduriai.

Jei atsiranda krūtinės skausmas ar vėmimas arba pasunkėja rijimas ar kvėpavimas, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

 

Išsekusius ir senyvus pacientus gydymo metu būtina tinkamai stebėti.

Mucofalk gali lėtinti kitų kartu vartojamų vaistų, pvz., mineralų , vitaminų (vitamino B12), širdies glikozidų ir kumarinų, karbamazepino ar ličio, todėl, išgėrus Mucofalk, kitų vaistų galima vartoti po maždaug 30 – 60 minučių pertraukos.

Brinkstančiųjų medžiagų ir medikamentų, kurie slopina natūralius žarnų judesius (pvz., opijaus tinktūros, loperamido) vartoti galima tik prižiūrint gydytojui, kadangi gali atsirasti žarnų nepraeinamumas.

Mucofalk sudėtyje esančios veikliosios medžiagos lėtina angliavandenių absorbciją, todėl kraujyje gali sumažėti gliukozės kiekis. Ligoniams, sergantiems nuo insulino priklausomu cukriniu diabetu, gali prireikti koreguoti insulino dozę.

Gal būt gali sumažėti skydliaukės hormonų, net vartojamų ne kartu su Mucofalk, veiksmingumas.

Nėščioms moterims ir žindyvėms medikamento vartoti galima.

Rekomenduojama geriau rinktis burkstančius preparatus negu kitus laisvinamuosius, jei vidurių užkietėjimo nepavyksta išvengti, pakeitus mitybos įpročius.

Pirmosiomis gydymo dienomis gali paūmėti dujų susikaupimas viduriuose, tačiau tolesnio gydymo metu jis išnyksta.

Tikėtina, kad vidurių pūtimas, žarnų nepraeinamumo rizika, stemplės susiaurėjimas, išmatų akmenys gali atsirasti kai Mucofalk vartojama su nepakankamu kiekiu skysčio.

Labai retai galima padidėjusio jautrumo reakcija, įskaitant į anafilaksiją panašią reakciją ir bronchų spazmą. Tokiu atveju pacientas turi nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

Rinkodaros teisės turėtojas

Dr. Falk Pharma GmbH

Leinenweberstr. 5

79108 Freiburg

Vokietija

Tel: +49 (0)761 1514-0

Vietinis rikodaros teisės turėtojo atstovas

UAB Morfėjus

Tel. +370 2796328

info@morfejus.lt

Paskutinė teksto peržiūros data

2012-11-26