Ursofalk 500 mg plėvele dengtos tabletės

Ursofalk 500 mg plėvele dengtos tabletės

Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 500 mg ursodeoksicholio rūgšties (UDCR). Pakuotėje yra 50 plėvele dengtų tablečių.

Receptinis vaistinis preparatas.

Detalesnę informaciją galite rasti VVKT vaistų paieškos puslapyje: http://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/medications.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

Suaugusiesiems

Cholesterolinių tulžies pūslės akmenų tirpinimas tuo atveju,  jei akmenų skersmuo yra ne didesnis kaip 15 mm ir jų šešėliai nėra matomi rentgeno nuotraukose, o tulžies pūslės funkcija dėl susiformavusių akmenų nėra sutrikusi.

Pirminės bilijinės kepenų cirozės gydymas, jei cirozė nėra dekompensuota.

Vaikų populiacija

Su cistine fibroze susijusių kepenų ir tulžies veiklos sutrikimų gydymas 1 mėnesio ir vyresniems kūdikiams, vaikams bei jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.

-        Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai nurodytai pagalbinei medžiagai.

-        Ūminis tulžies pūslės ir latakų uždegimas.

-        Tulžies latakų (nepakitusių ar cistinių) užsikimšimas.

-        Dažnai pasikartojantys kepenų diegliai.

-        Rentgenologinio tyrimo metu nematomi ar sukalkėję tulžies pūslės akmenys.

-        Pablogėjęs tulžies pūslės gebėjimas susitraukti.

Vaikų populiacija       

-        Nesėkminga portoenterostomijos operacija ar po operacijos neatsistatant geram tulžies nutekėjimui vaikams, sergantiems įgimta tulžies latakų atrezija.